O kierunku

slajd2.jpg


RODZAJ I FORMA STUDIÓW:

W trakcie studiów przyszły absolwent otrzymuje możliwość kształcenia historycznego na najwyższym poziomie dzięki kadrze doświadczonych dydaktyków i naukowców. Dużą rolę odgrywa nacisk na osobisty rozwój studentów oraz zdobycie umiejętności potrzebnych na współczesnym rynku pracy, nie tylko w zawodzie historyka. Dzięki współpracy uczelni z podmiotami polskimi i zagranicznymi przyszli historycy mają dostęp do państwowych i kościelnych archiwów, uczestniczą w pracach studenckich kół tematycznych, objazdach terenowych finansowanych przez uczelnię, konferencjach naukowych oraz spotkaniach z uznanymi badaczami oraz świadkami historii.

Program studiów I i II stopnia sprawia, że studenci mają możliwość nabycia wszechstronnej wiedzy historycznej z każdej epoki, również z uwzględnieniem ścieżki regionalnej, w tym dziejów Krakowa. Studenci poznają różne aspekty życia codziennego w przeszłości, zapoznają się z tradycjami kulinarnymi naszych przodków, m.in technologią produkcji dawnego piwa (recepturę średniowiecznego Piwa Krakowskiego Białego odtworzył nasz wykładowca dr hab. Sławomir Dryja). Małe grupy, indywidualne podejście do studenta, uzupełnianie ćwiczeń i wykładów objazdami naukowymi oraz zajęciami praktycznymi w muzeach i archiwach są gwarancją uzyskania jak najlepszych efektów kształcenia historycznego. Oprócz przekazania studentom wiedzy historycznej i wskazania metodologii badań w tym zakresie kładziemy nacisk na kreatywność i wykształtowane tzw. kompetencji miękkich. Staramy się kształtować samodyscyplinę, komunikatywność, sztukę autoprezentacji oraz wysoką kulturę osobistą. Zdobyte w trakcie studiów wiedza i umiejętności umożliwiają elastyczne poruszanie się po rynku pracy.

Nowoczesny program studiów I stopnia umożliwia wybranie indywidualnej ścieżki kształcenia począwszy od II semestru I roku spośród 3 proponowanych specjalności: Historii Doktryn Politycznych i Prawnych, Historii chrześcijaństwa oraz Europy Wschodniej, przy czym otwarcie dwóch ostatnich w roku akademickim 2022/23 zależne będzie od złożenia odpowiedniej ilości deklaracji.

W trakcie studiów I i II stopnia studenci otrzymują wykształcenie pod okiem promotora, który z zaangażowaniem wprowadza studentów w świat pracy historyka na seminarium licencjackim, a następnie magisterskim. Oferujemy także dodatkowe zajęcia indywidualne z tutoringu naukowego. Na II stopniu studenci poznają m.in. tajniki genealogii oraz zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie digital history, jak również uczą się wykorzystywania wiedzy historycznej w technologiach komputerowych, mediach, literaturze i wszelkiego rodzaju grach popularnonaukowych.

Dzięki współpracy z uczelniami zagranicznymi studenci mają możliwość poszerzenia podjętych na UPJP II studiów historycznych w ramach programu Erasmus. Jest to program UE, który umożliwia studentom naukę za granicą, nie tylko z jednego z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, ale także Turcji, Macedonii, Szwajcarii, Lichtensteinie, Norwegii i Islandii.

W trakcie studiów I zajęcia z języków obcych nowożytnych prowadzone są na poziomie B2 i C1, natomiast na II stopniu w miejsce translatorium z języka nowożytnego prowadzone są warsztaty dla historyków w języku nowożytnym.

Po osiągnięciu magisterium istnieje możliwość dalszego rozwoju naukowego w Szkole Doktorskiej. Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w oświacie, jak również w muzeach, mediach, wydawnictwach, instytucjach nauki i kultury. Są pożądani przez prywatne firmy i przedsiębiorców ze względu na kompetencje, kreatywność i umiejętność szybkiego dostosowania się do specyfiki danej pracy.

slajd3.jpg




facebook-jak-zmienic-haslo-skuteczny-sposob-na-zmiane-hasla-na-facebooku_article.png

ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE!

 

STUDIUJ Z NAMI, BO HISTORIA MA PRZYSZŁOŚĆ!!!

57604400_2213546262094439_6407405939304955904_o.jpg

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano