Warsztaty szkoleniowe z obszaru kreowania kariery zawodowej

Warsztaty "Kreator kultury" oraz "Historia i kultura też mogą być biznesem"

Fotorelacje

img_0849.jpg  img_0853.jpg

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im ks. Janusza Pasierba w Żabnie

"18 lutego br., uczniowie klas IV TI, VI TG, IV THG uczestniczyli w warsztatach zakresu zarządzania dziedzictwem historycznym i kulturą.
Zajęcia poprowadziła Pani dr hab. Lucyna Rotter certyfikowany tutor i wykładowca Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Podczas warsztatów poruszone zostały dwa tematy: ,,Kreator kultury” oraz ,,Historia i kultura też mogą być biznesem”.
Celem warsztatów było wypromowanie nauk humanistycznych i możliwości jakie one dają w odnalezieniu się na rynku pracy, w drugiej pod względem rozwoju branży – turystyce oraz zarządzaniu.
Spotkanie zorganizowała Pani mgr Urszula Powroźnik – doradca zawodowy"

III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie

szkolenia4.jpeg szkolenia3.jpeg

IX LO w Krakowie

"W piątek, 24 stycznia 2020 roku, w ramach realizacji doradztwa edukacyjno-zawodowego w IX Liceum odbyło się 2-godzinne spotkanie pt. „Kreator kultury”. Były to warsztaty szkoleniowe z obszaru kreowania kariery zawodowej, w których uczestniczyły dwie klasy: 3b oraz 3e. Warsztaty są adresowane do uczniów kończących szkołę średnią, osób, które planują kontynuować edukację w ośrodkach akademickich kształcących animatorów sztuki, krytyków, managerów kultury.
W pierwszej części spotkania odbył się wykład wprowadzający na temat międzynarodowej współpracy kulturalnej, podstaw zarządzania w kulturze. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Uczniowie klas humanistycznych naszej szkoły uzyskali praktyczne informacje dotyczące nawiązywania relacji biznesowych, rozmawiali o tworzeniu eventu, oferty sponsorskiej, plakatu oraz profesjonalnego pozyskiwania środków.
Spotkanie z młodzieżą „Wróblewskiego” poprowadził koordynator projektu Pan dr Andrzej Giza, historyk i historyk sztuki, wykładowca uniwersytecki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, współautor wielu Strategii Promocji Krakowa oraz wydarzeń upowszechniających polską kulturę podczas międzynarodowych wydarzeń. Warsztaty miały na celu wypromowanie nauk humanistycznych i możliwości, jakie one dają w odnalezieniu się na rynku pracy w drugiej pod względem rozwoju branży – turystyce oraz zarządzaniu dziedzictwem i kulturą. Ich celem było pokazanie możliwości rozwoju zawodowego dla humanistów.

Organizatorem spotkania w ramach realizacji doradztwa edukacyjno-zawodowego w IX Liceum Ogólnokształcącym była Pani mgr Dominika Przepiórka."

Warsztay w Społecznym LO Mistrz. Sportowego w Krakowie

szkolenia1.jpg

I LO im Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

"Warsztaty dla humanistów
Końcem roku kalendarzowego 2019, w auli naszej szkoły gościliśmy Panią dr hab. Lucynę Rotter, Pracownika Katedry Krajobrazu i Dziedzictwa Kulturowego Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, która poprowadziła dla klas humanistycznych warsztaty z zakresu zarządzania dziedzictwem historycznym i kulturą. Warsztaty miały na celu wypromowanie nauk humanistycznych i pokazanie młodzieży możliwości jakie one dają w odnalezieniu się na rynku pracy w drugiej pod względem rozwoju branży – turystyce oraz zarządzaniu dziedzictwem i kulturą, a także pokazanie możliwości rozwoju zawodowego dla humanistów."