Pracownicy Instytutu Historii na VII Kongresie Mediewistów Polskich

24.09.2022 Konferencje, sesje
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach od 21 do 23 września 2022 r. w murach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach gościli uczestnicy VII Kongresu Mediewistów Polskich, wśród nich pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Naszymi reprezetantami byli: dr hab. Tomasz Graff, który podczas Kongresu mówił o stanie i perspektywach badań nad episkopatem polskim doby andegaweńskiej, oraz o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP, który swoje wystąpienie poświęcił kwestiom teologicznym w pochodzącym z 1332 roku protokole inkwizycyjnym Jana ze Schwenkenfeldu.

9k=

Ponadto w obradach wzięli udział: ks. mgr Tomasz Szurek, który w swoim komunikacie mówił o biskupie krakowskim Iwonie Odrowążu, jako o polityku, a także o. mgr Tomasz Kalisz OP omawiający dynamikę XIII-wiecznych procesów fundacyjnych w polskiej prowincji dominkanów.