Aktualności
„Cyfrowa mapa miejsc pielgrzymkowych krajów V4”
Szanowni Państwo
miejsca pielgrzymkowe i tradycja pielgrzymkowa należą do środkowoeuropejskich skarbów kultury i historii i wskazują na głęboką duchowość ludzi żyjących w sercu Europy.
Nie tylko rodziny i wspólnoty chrześcijańskie przybywają do tych miejsc od wieków, aby dziękować i żebrać, ale najnowsze badania wskazują (głównie z dużych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech, Hiszpanii czy Portugalii), że pielgrzymowanie nie jest już domeną pielgrzymów o orientacji religijnej, ale liczba odwiedzających świeckich znacznie wzrasta.
Wysiłki środkowoeuropejskich uczelni i miłośników podróży mające na celu mapowanie najważniejszych miejsc turystyki pielgrzymkowej w krajach V4 przyniosły skutek.
Uruchomiliśmy nową stronę internetową „Cyfrowa mapa miejsc pielgrzymkowych krajów V4”. Jego celem jest promocja miejsc pielgrzymkowych jako dziedzictwa duchowego i kulturowego krajów V4 we współczesnym języku: w formie cyfrowej, przy czym odwiedzający otrzyma kompleksową informację pielgrzymkową i turystyczną. Oprócz opisu miejsca pielgrzymkowego pozna także możliwości noclegu, transportu i okolicznych atrakcji. Obecnie na mapie cyfrowej znajduje się miejsce pielgrzymkowe, którym zarządzasz, lub który jest częścią terytorium Twojej organizacji turystycznej. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa na webinarium online, podczas którego chcemy przedstawić Państwu nowo utworzoną cyfrową mapę miejsc pielgrzymkowych krajów V4 i potencjał, jaki ona niesie.
Webinar odbędzie się 4 grudnia 2024 o godzinie 10:00 na platformie Google Meet. Link: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZGJmZmEwZWYtYjA1Yi00NWZmLWE0ODEtNzNhMWE0MzI3NzUy%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22b56a9750-68b6-4a2f-a65c-26c5f7a27bbe%22%2c%22Oid%22%3a%22711552d2-3e7d-4366-8135-0ac8ad0cd7f9%22%7d
Prosimy o potwierdzenie swojego udziału.
W tworzeniu mapy cyfrowej uczestniczyły środkowoeuropejskie uniwersytety: Uniwersytet Św. Cyryla i Metodego w Trnawie (SK), Uniwersytet Jana Pawła II w Párežu.
w Krakowie (PL), Budapest Business University w Budapeszcie oraz miłośnicy podróży ze stowarzyszenia Ultreia (CZ) i firmy GoSlovakia (SK). Projekt został wsparty przez Fundusz Wyszehradzki.